False

Request details



Drainage - Asphalt restoration

Κατόπιν αιτήματος που έγινε τηλεφωνικά επανέρχομαι και στην καταχώρηση της περιγραφής του προβλήματος. Κατ΄ αρχάς επισημαίνω ότι ο "τύπος αιτήματος" είναι ενδεικτικός καθώς η λίστα είναι περιορισμένη. Είμαι κάτοικος Αγριλιάς. Στο συγκεκριμένο κομμάτι του δρόμου (μετά την Εκκλησία του Αγίου Γεωργίου), από τη στροφή και για 120 μέτρα περίπου υπάρχει συνεχής ροή νερού ή οποία ξεκινά βόρεια της στροφής, διέρχεται μέσα από την αυλή οικίας και ακολουθεί όλη αυτή τη διαδρομή. Το πρόβλημα είναι χρόνιο και συμβαίνει συνήθως μετά από κακοκαιρία. Παλαιότερα (προ πενταετίας), υπήρξαν κάποιες εργασίες διευθέτησης της ροής του νερού από συνεργείο της ΔΕΥΑΛ. Το ίδιο αίτημα καταχωρήθηκε και πέρυσι χωρίς όμως να υπάρξει κάποια ανταπόκριση. Χθες μόνο, στις 15/1/2019 πέρασε ένα συνεργείο (για πέντε λεπτά) να δει την κατάσταση και αποχώρησε. Αποτέλεσμα αυτού του προβλήματος είναι η καταστροφή του οδοστρώματος σε μεγάλο τμήμα του δρόμου, ο οποίος καθίσταται επικίνδυνος τόσο για αυτοκίνητα, όσο και για τους διερχόμενους (ειδικά κατά τις μέρες παγετού). Παρακαλώ άμεσα για τις δικές σας ενέργειες.

Open
Request code 2019-724-0803
5,3,9,6,5,9,7,3,5,2
0 Comments
Like
0 Likes
Dislike
0 Dislikes

Comments

1/16/2019 11:45:19 AM
161 ημέρες πριν

Submission date


Date of presumable completion


Date of last update

Contact date Contact manager Details Result